Cariere

Vrei sa te alaturi unei echipe tinere, entuziaste, dinamice, mereu in contact cu produse si tehnologii de ultima ora din domeniul automatizarilor industriale? Daca da, vei beneficia de un pachet salarial atractiv, un mediu de lucru placut si multe oportunitati de dezvoltare profesionala si personala. MEGATECH este, din 1992, unic importator oficial si distribuitor OMRON Japonia, lider mondial in domeniul componentelor si sistemelor pentru automatizari industriale si ofera clientilor sai, din toate ramurile industriale, o multitudine de produse si servicii de cea mai inalta calitate. Din anul 2004, MEGATECH are un management certificat ISO9001 de catre TUV Thuringen Germania.

Posturi disponibile:

Inginer vanzari Bucuresti

Descriere job/ Responsabilitati:

-gestionarea activitatii de promovare si vanzare a produselor si aplicatiilor din portofoliul companiei (automatizari industriale) pentru zona asignata; (produsele si aplicatiile se pot vizualiza pe site-ul www.megatech.ro). Importam si distribuim produse ale unor firme de top din domeniu OMRON Japonia, PILZ Germania, EATON S.U.A., SIEMENS Germania, SCHNEIDER ELECTRIC Franta, PATLITE Japonia, IME Italia, SENECA Italia, YASKAWA Japonia, HITACHI Japonia etc.
-intocmirea de oferte tehnice si comerciale si urmarirea acestora
-vizite la clienti si pastrarea unei relatii continue cu acestia
-prezentari de produse si servicii
-derularea de contracte/negocieri/comenzi;
-raportari lunare
-adunarea de informatii despre piata automatizarilor, concurenta, produse, oportunitati etc.

Profilul candidatului ideal:

-activ, perseverent, motivat, organizat, bun coleg, bine pregatit profesional
-absolvent electronica, automatica, electrotehnica
-experienta in vanzari
-abilitati de comunicare si negociere, aspect profesional
-cunoasterea produselor din domeniul automatizarilor industriale
-limba engleza
-carnet de conducere
-domiciliul in Bucuresti sau Cluj-Napoca

Oportunitati: -lucrul intr-un colectiv tanar si bine pregatit profesional, intr-un mediu placut si propice dezvoltarii personale;
-oportunitatea obtinerii unor castiguri motivante coroborate cu eforturile depuse
-bonuri de masa, autoturism, laptop, telefon, bonusuri raportate la vanzari samd

Inginer aplicatii Bucuresti

-suport tehnic pentru echipa de vanzari;
-proiectare si asistenta tehnica la puneri in functiune instalatii de automatizare;
-programare automate programabile (Siemens, Omron, Schneider)
-programare SCADA Siemens
-realizarea de aplicatii la cheie in diferite domenii industriale
-interventii/service pentru produsele Siemens
-un avantaj il reprezinta atestatul ANRE, programare C++, Visual Basic etc.

-activ, perseverent, motivat, organizat
-absolventi electronica, automatica, electrotehnica
-cunostiinte tehnice electronica
-experienta proiectare electrica
-experienta programare automate programabile Siemens

Oportunitati:

-lucru intr-un mediu placut, tanar, dinamic, cu produse de inalta tehnologie;
-bonuri de masa, autoturism, laptop, telefon, bonusuri in functie de realizari, scolarizari samd

Specialist achizitii electrice industriale – Bucuresti

Descriere job/ Responsabilități:
-gestionarea activității de achizitie echipamente electrice si automatizari  industriale
-gasirea, selectarea si mentinerea relatiilor cu furnizorii interni si externi
-elaborarea de cereri de oferta si negocierea preturilor si conditiilor cu furnizorii
-generarea si urmarirea comenzilor catre furnizori
-gestionarea platilor catre furnizori
-operare program gestiune (facturi, NIR, bonuri consum, comenzi, plati)
-colaborarea cu inginerii de vanzari si operatorul de gestiune
-redactarea declaratiilor Intrastat

-activ, perseverent, motivat, organizat, bun coleg
-preferabil inginer sau economist
-experiență in achizitii sau in domeniul electric/ automatizari
-experiență lucru cu PC-ul, Word, Excel, Outlook
-abilitați de comunicare si aspect profesional
-limba engleză
-domiciliul in Bucuresti sau imprejurimi

Oportunități:
-lucrul într-un colectiv tânăr și bine pregătit profesional, într-un mediu plăcut si propice dezvoltării personale;
-program 9-17, L-V, bonuri de masa, autoturism, asigurare medicala

DESCRIERE COMPANIE

MEGATECH Trading & Consulting SRL (www.megatech.ro) cauta operator gestiune/ relatii clienti pentru biroul nostru din Bucuresti.

Fiind pe piata de peste 27 ani, suntem o societate cunoscuta in domeniu, avem un portofoliu mare de de clienti din domeniul industrial pentru care furnizam piese de schimb si echipamente de automatizari industriale de la producatori consacrati din Europa.
Realizam aplicatii de automatizari industriale, modernizare masini si linii de productie, monitorizare temperatura si umiditate, inspectie vizuala etc.

Clientii nostri sunt fabrici, distribuitori si integratori din industria componentelor auto, industria prelucrarilor mecanice si electrotehnica, energetica, maselor plastice si cauciucului, materialelor de constructii, metalurgie, industria alimentara, imbuteliere, agricultura, utilitati, cercetare etc.

Importam si distribuim produse ale unor firme de top din domeniu: OMRON, PILZ, EATON, SIEMENS, PATLITE, IME, SENECA, YASKAWA, HITACHI, SCHNEIDER etc.

Pentru detalii si trimitere de CV-uri, va asteptam la adresa angajari@megatech.ro